فراخوان

رویداد هنری چی چی نی

با احترام، خرسندیم که نخستین رویداد هنری چی‌چی‌نی با نام “زیست‌بوم، ما، بوم نقاشی (Our earth, our canvas)” در سرای نوآوری‌های خلاق نفس برگزار می‌گردد و در خروجی های این رویداد با تلاش جمعی فعالان و علاقه مندان حوزه محیط زیست در فضای رسانه ای مجازی و حقیقی (اکران در سطح کشور) منتشر خواهد شد.
تصویرسازی دیجیتال یکی از ابزارهای موثر در جهت افزایش آگاهی و توجه به مسائل محیط زیست می باشد. با استفاده از تصاویر دیجیتال، می توان به وسیله طراحی های خلاقانه و شگفت انگیز، پیام های مربوط به محیط زیست و اهمیت حفاظت از آن را به شکلی جذاب و قابل فهم به مخاطبین منتقل کرد.
این کارگاه هنرمندان، فعالان و اعضای جامعه را گرد هم می‌آورد تا راه‌حل‌های خلاقانه برای چالش‌های زیست‌محیطی را بررسی کنند و در قالب های هنری ارایه دهند. در این کارگاه تخصصی شرکت کنندگان در رشته های گرافیک(طراحی پوستر) و تصویرسازی هنرنمایی و خلق اثر انجام می‌دهند.

دغدغه نفس

نفس، هنرمندی خلاق و پرشور بود که در شهر شلوغی زندگی می‌کرد. همواره به دنبال الهام و ایده‌های جدید بود ولی با مشکلات زیست محیطی، آلودگی هوا، آب و خاک و افزایش پسماندها در شهر دست و پنجه نرم می‌کرد. نگران سلامتی و آینده خود بود و برای رهایی از این مسائل، تصمیم گرفت به روستا برود. در آرامش طبیعت روستا، زندگی آرامی پیدا کرد و با مردم محلی آشنا شد. آنها به نفس یاد دادند که مشکلات زیست محیطی در شهر فقط یک بخش کوچکی از چالش‌های بزرگتری هستند که برای زمین و حیات وحش تهدیدی بشمار می‌آیند.
حالا نفس تصمیم گرفته که دوستانش را برای کمک به محیط زیست دعوت کند. با اعتقاد به تاثیر بزرگ هنر در حل مسائل زیست محیطی، دوستان هنرمندش را به کمک خود دعوت کرد. چی‌چی‌نی، اولین کسی است که به نفس پیوست و همراهی او را در این مسیر خطرناک و جذاب، پذیرفت. با هم، آنها برای ایجاد تغییر در جهت بهبود و حفاظت از محیط زیست، یک رویداد هنری را طرح ریزی کردند. نفس و دوستانش به این باورند که با همکاری هنرمندان، می‌توانند نه تنها پاسخگوی چالش‌های زیست محیطی باشند، بلکه به نحوی از طریق هنر، تاثیر مثبتی بر جامعه و محیط زیست خود بگذارند.

محورهای رویداد

تلاقی فناوری و خلاقیت در حل مسایل زیست محیطی
زندگی پایدار و انرژی‌های سازگار با محیط زیست
مدیریت آلودگی و پسماند در مناطق شهری و روستایی
از دست دادن تنوع زیستی و نیاز به تلاش های حفاظتی
تغییر اقلیم و تأثیر آن بر جوامع محلی

تصویرسازی، نقاشی، نقاشی کودک، پوستر

13 لغایت 15 اردیبهشت ماه 1402   |   رشت، روستای سقالکسار، سرای نوآوری‌های خلاق نفس

  • خلاق و ترجیحا دارای سرعت عمل بالا
  • تسلط کامل روی نرم افزارهای فتوشاپ و ترجیحا ایلاستریتور
  • تسلط کامل به طراحی پوستر برای شرکت کنندگان بخش گرافیک
  • تسلط کامل به تصویرسازی برای شرکت کنندگان بخش تصویرسازی
  • به همراه داشتن لپ‌تاپ و ترجیحا قلم نوری برای بخش تصویرسازی
  • شرایط اسکان برای شرکت‌کنندگان نیز فراهم می باشد