جلسه ایده پردازی رویداد چی چی نی

در روز اول رویداد هنری چی چی نی، هنرمندان ما در جلسه ای برای ایده پردازی در سرای نوآوری های خلاق نفس، شرکت کردند. در این جلسه، موضوعات پیشنهادی برای تصویرگری و طراحی در طی روز های آینده رویداد انتخاب شدند که این موضوعات شامل پسماند سراوان، جنگل هیرکانی، فوک کاسپین و کاراکتر سیاگالش بودند.

پسماندهای سراوان شامل انواع مختلفی از زباله ها از جمله مواد آلی، پلاستیک، شیشه، فلزات و پسماندهای عفونی بوده است. این پسماندها به خاطر عدم دفع صحیح و مدیریت مناسب، باعث آلودگی زیست محیطی،  تغییر آب و هوا، کاهش منابع طبیعی و ایجاد مشکلات بهداشتی در منطقه شد. یکی از چالش های دولت در سالهای اخیر، مدیریت پسماندهای سراوان است و به دلیل اهمیت این موضوع، موضوع پسماندهای سراوان به عنوان یکی از موضوعات انتخابی جلسه ایده پردازی در رویداد هنری چی چی نی در نظر گرفته شده است.

جنگل های هیرکانی یکی از مهمترین منابع طبیعی ایران هستند که در شمال کشور واقع شده‌است. این جنگل‌ها به عنوان یکی از منابع غنی بومی، شامل گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار متنوعی ست و دارای ارزش زیستی و اقتصادی بالایی می‌باشند. این جنگل‌ها در معرض خطرات زیادی مانند قطع  درختان، آتش‌سوزی، غارت جانوران و تخریب محیط زیست هستند. به همین دلیل، در جلسه ایده پردازی در رویداد هنری چی چی نی، موضوع جنگل هیرکانی نیز به عنوان یکی از موضوعات انتخابی برای طراحی و تصویرگری برای هنرمندان مطرح شد. هدف از این فعالیت این است که با نشان دادن زیبایی و ارزش این منابع طبیعی، آگاهی افراد را نسبت به حفاظت از جنگل‌های هیرکانی افزایش دهیم.

فوک کاسپین در دریای کاسپین که بزرگ‌ترین دریاچه جهان است، یکی از منابع طبیعی مهم ایران به شمار می‌رود. فوک‌های کاسپین معمولاً در عمق‌های کم زندگی می‌کنند و گونه‌های مختلفی از آن‌ها در آب‌های این دریاچه وجود دارد. با توجه به آلودگی و تخریب محیط زیست در دریای کاسپین، فوک‌های این دریاچه در معرض خطر قرار دارند. در جلسه ایده پردازی در رویداد هنری چی چی نی، فوک کاسپین نیز به عنوان یکی از موضوعات انتخابی برای تصویرگری و طراحی توسط هنرمندان انتخاب شد.

در جلسه ایده پردازی در رویداد هنری چی چی نی،  کاراکتر سیاگالش به عنوان یک موضوع جذاب و پرطرفدار برای طراحی انتخاب شد. هنرمندان شرکت کننده در رویداد تصمیم گرفتند که برای ساخت کمیک بوکی با ابرقهرمانی بر اساس سیاگالش همفکری و همکاری کنند. ساخت یک کمیک بوک با تمرکز بر کاراکتر سیاگالش، می‌تواند  برای افزایش آگاهی افراد نسبت به  حفاظت از محیط زیست و طبیعت موثر باشد. این پروژه می‌تواند برای جذب مخاطبین جوان و نوجوان به صورت یک رسانه جذاب و مفید عمل کند و برای افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در این زمینه موثر باشد.